Субота, 27 лютого 2021
• Весні – бути з фестом “Ї”! • Шахрай представився… помічником прокурора • На Тернопільщині у 2020 році «Контінентал Фармерз Груп» сплатила понад 574,3 млн. грн. податків • Вантажівка розчавила жінку… • Врятував хлопчика, який стояв на підвіконні… • З 1 березня — індексація пенсій! • «Мій чоловік по голосу відчуває, коли я вишиваю» • Покататись на сноутюбах і встановити рекорд! • «Стрілець має відповісти за свій негідний вчинок!» • «Океан Ельзи» везе до Тернополя «Оранжерею» • Вірші Лесі Українки – англійською та французькою • Тернопілля знову «помаранчеве». Що заборонять? • У Тернопільських школах оновлюють харчоблоки для безпечного та здорового харчування дітей • Хто «розморозив» Тернопільський аеропорт? • «Через два місяці після загибелі Василя народився наш синочок…» • З гітарою по світу! • Бог за колючим дротом • 24 лютого відбудеться чемпіонат міста Тернополя з фристайлу (могул) • 25 снігоприбиральних машин працювали вночі на дорогах і тротуарах Тернополя • Сесія Тернопільської міськради відбудеться 5 березня
«Досі такими хворими не опікувався ніхто»

Автор: Опубліковано: 14 Квітня о 19:56 69


Перше і наразі єдине в Україні відділення когнітивних розладів відкрили у Тернопільській психоневрологічній лікарні.


Під час церемонії відкриття. На фото (зліва направо): завідувач відділення Людмила Колеснікова, меценат Петро Гадз, головний лікар Володимир Шкробот.

Минулої п’ятниці, 8 квітня, у Тернопільській обласній комунальній клінічній психоневрологічній лікарні відбулося урочисте відкриття двох відділів — консультативного та відділу когнітивних розладів. У відкритті взяли участь голова Тернопільської ОДА Степан Барна, голова Тернопільської облради Віктор Овчарук, ректор ТДМУ ім. І.Я. Горбачевського Михайло Корда, народний депутат України Роман Заставний, меценати та медична спільнота закладу.

За словами головного лікаря Тернопільської обласної комунальної клінічної психоневрологічної лікарні Володимира Шкробота, загалом на ремонт приміщень та обладнання обох відділень витрачено майже мільйон гривень, причому всі — це кошти спеціального фонду та благодійні пожертви, тобто завдяки меценатам.

Консультативне відділення працює у цьому медичному закладі ще з 1987 року, нині воно цілком оновлене за сучасними стандартами.

На базі реорганізованого підліткового відділення створили відділення когнітивних розладів. Воно розраховане на 50 ліжок, обслуговуватиме чоловіків і жінок. У відділенні є чотири палати покращеного планування — в кожній палаті телевізор, холодильник, санвузол, інтернет, WI-FI. Нині відділення вже цілком готове приймати пацієнтів — на момент відкриття там уже лікувалися хворі з когнітивними розладами з різних районів Тернопільщини.

Умови у відділенні відповідають сучасним стандартам.

Умови у відділенні відповідають сучасним стандартам.

— Відділ для лікування хворих з когнітивними порушеннями відкритий вперше в Україні, — наголошує завіду-
вач відділення когнітивних розладів, головний позаштатний спеціаліст-невролог департаменту охорони здоров’я Тернопільської ОДА Людмила Колеснікова. — У такому стрімкому часі і важкому житті нині це дуже актуально та важливо. Когнітивні розлади — це порушення пам’яті, спілкування, мови, мислення та ін. Такі патології можуть виникнути у хворих, які перенесли інсульт, інфаркт, черепно-мозкові травми, будь-яку операцію, мали вплив радіації, наркозу. Словом, це великий пласт, що охоплює дуже багато захворювань. Досі хворими з когнітивними порушеннями ніхто не опікувався. Тепер завдяки клопотанню нашої адміністрації, зокрема, головного лікаря та за допомогою меценатів ми відкрили шикарне відділення для допомоги хворим такого профілю. Сподіваюся, що наш досвід найближчим часом переймуть й інші області України.

З діагностичною та лікувальною метою пацієнтам відділення когнітивних розладів будуть проводити лабораторні обстеження, електроенцефалограму, електрокардіограму, ультразвукове дослідження внутрішніх органів, ультразвукове дослідження судин головного мозку,  комп’ютерну томографію, магнітно-резонансну томографію, нейропсихологічне тестування. Окрім медикаментозного лікування, пацієнти будуть отримувати фізіотерапевтичне лікування (ванни, масаж, ЛФК), водолікування (басейн), ароматерапію. З метою впроваджень в практику нових методів діагностики та лікування відділення співпрацюватиме з кафедрою неврології, психіатрії, наркології та медичної психології ТДМУ ім. І.Я.Горбачевського.


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Фестиваль "Ї" у травні – це багаторічна традиція приємних весняних зустрічей у Тернополі...


Опубліковано: о 15:47


Близько 50 тисяч гривень і ювелірні прикраси «заробили» за один день шахраї. Жертвами зловмисників стали двоє тернополян пенсійного віку...


Опубліковано: о 14:24


і спрямувала 13,2 млн. грн. на соціальні проєкти
...


Опубліковано: о 10:48


З травмами таза та іншими важкими тілесними ушкодженнями бригада екстреної медичної допомоги госпіталізувала жінку 1963 року народження...


Опубліковано: о 18:21


Лист-подяку за порятунок дитини начальник Головного управління Нацполіції області Олександр Богомол вручив інспектору роти №2 управління патрульної поліції в Тернопільській області Іллі Нестеряку...


Опубліковано: о 17:19Теми дня
27 Лютого
26 Лютого
25 Лютого
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео