Субота, 20 квітня 2024
• Військовий з Тернополя Дмитро Линва два роки бореться з онкологією • «У наш офіс в Харкові прилетіла російська ракета…» • Колишнього начальника Тернопільської державної податкової інспекції засудили за вимагання грошей • На Рівненщині знайшли давню ікону художника з Тернопільщини • Володимир Шкробот: «Життя рахує не кроки, які ти зробив, а сліди, які залишиш для суспільства» • За 12000 доларів тернополянин обіцяв ухилянтам «порішати» з військкоматом • 100-річна ювілярка з Козівської громади • 12-метровий рушник “родом” із Тернопільщини мандрує світом • У Тернополі поліцейські психологи організували іпотерапевтичний захід для поранених бійців і їхніх сімей • Різанина на Бережанщині: потерпілий в реанімації • 40 дітей військових із Тернопільщини влітку вирушать на оздоровлення до Латвії • Учні Васильковецької школи на Тернопільщині отримали новий автобус • Влітку росія планує посилити наступ на чотирьох напрямках • У Тернополі винесли вирок водієві, який скоїв смертельну аварію в Угорщині • Дубову алею на спомин про загиблих Героїв висадили у Тернополі • Велосипедист збив дитину на дамбі в Тернополі • Резонансні справи, гучні розслідування, фінансові питання: Сергій Зюбаненко зустрівся із журналістами • У Тернополі презентували книгу історика, загиблого захисника Любомира Крупи • На плечі – тату троянди. На Підгаєччині виявили мертвого чоловіка • Аграрії Тернопільщини завершили посів ранніх зернових культур
Леонід Шкробот: «Разом і наперекір всьому переможемо найстрашнішу в світі недугу»

Опубліковано: 19 Жовтня о 16:00 1273


Понад два роки тому Леонід Шкробот очолив Тернопільський обласний онкологічний диспансер.


Його, представника відомої у краї лікарської династії, можна по праву віднести до керівників нової хвилі: молодий (39 років), освічений (має науковий ступінь доктора  медичних наук!), в позитивному сенсі амбітний. А нещодавно до цих чеснот додалася ще одна – указом Президента Леонідові Шкроботу присвоєно звання ”Заслужений лікар України”.

Ми розмовляємо у затишному  кабінеті головного лікаря в буквальному сенсі ”без краватки”, яку він, вочевидь,  навіть не одягає у вільні хвилини  між безперервними операціями…

–  Леоніде Володимировичу, хто бував в онкодиспансері, не може не зауважити, що за вашого керівництва у закладі багато чого змінилося. Наприклад, капітально відремонтовано  поліклінічне відділення з мансардним поверхом. Для відвідувачів це, напевне, дуже важливо, бо ж у кожного під кабінетом лікаря свої невеселі думки…

– Реконструкція  диспансерно-поліклінічного відділення — це тільки початок стратегії розвитку нашого лікарняного закладу. Ви, напевне,  помітили, що ми навіть сірий  фасад поліклініки замінили   на   зелені життєстверджуючі кольори з тим, аби наші пацієнти уже  з порога могли   налаштуватися на позитив. Нині триває ремонт стаціонарного  корпусу, де плануємо, зокрема, відкрити відділення хіміотерапії одного дня. Маємо зробити усе для того, щоб люди прихильніше ставилися до онкологічного закладу, щоб він не викликав у них відчуття остраху або паніки. Саме подолання психологічної проблеми у хворих на рак — наше найперше завдання. Нерідко доводиться часто спостерігати, як навіть один день перебування у нас може кардинально змінити погляди пацієнта. Коли він бачить, що  неодинокий   зі своїм невтішним діагнозом, бо сусід у палаті вже   роками протистоїть цій недузі, або є  ті,  хто вже   вилікувався,  і, що найголовніше, є лікарі, які у силах допомогти, то людина міняється з песиміста на оптиміста, а це вже запорука успішного лікування.

— Найперша реакція кожної людини, якій поставили діагноз про рак — це шок. У цій ситуації багато хто починає шукати порятунку десь “на стороні” — у ворожок, знахарів, популяризаторів тібетської медицини або різних сумнівних та широко розрекламованих методик, але тільки не в спеціалізованому медзакладі. Коли ж до вас вони потім звертаються, то часто вже пізно… Як переламати цю засторогу?

— У суспільстві потрібно постійно утверджувати переконання, що рак — це ще не вирок. Наприклад, в Тернопільській області мешкає  понад 20 тисяч осіб, у  яких в різні роки були встановлені, а потім успішно проліковані злоякісні новоутвори. Таку важливу інформацію громадськість повинна знати. При цьому найоптимальнішим способом протидії раку є кардинальне поліпшення діагностики онкологічних захворювань на ранніх стадіях — так звана система скринінгу, як це є на Заході. На жаль, в Україні з цим велика проблема, хоча як приклад можна навести досвід Тернопілля,  де вже не перший рік триває  широкомасштабна програма організованого цитологічного скринінгу раку шийки матки. У масштабах цілої країни, звісна річ,  це крапля в морі.  Онкопрофоглядів, які мали б бути невід’ємною складовою загальнодержавної програми з  диспансиризації населення,  нині не проводять. Ще одним важливим напрямком з підвищення ефективності ранньої діагностики раку є цілеспрямована робота сімейних лікарів на виявлення злоякісних новоутворень. Тому  працюємо  над тим, аби  налагодити цю  співпрацю.  Відомо, що причиною 75 відсотків  злоякісних пухлин є фактори, впливу яких можна запобігти. Отже, профілактика захворюванна на рак можлива і конче необхідна.

IMG_8081

– Як у вашому закладі вибудуваний діагностичний та лікувальний процес?

– Діагностика у нашому медзакладі базується на сучасних ультразвукових методах обстеження, інтервенційних методиках досліджень із застосуванням прицільних біопсій та  комп’ютерної томографії. Це й визначає вибір методів і тактики подальшого лікування, яке останніми роками поповнилося сучасними інноваційними технологіями. Звичайно, тут на першому плані — хірургічний аспект. Нині наші хірурги-мамологи проводять операції з  видалення молочної залози з подальшою  її реконструкцією за допомогою  імплантів. Є певні напрацювання й у лікуванні раку гортані — хворі, наприклад, мають можливість за допомогою фахівців онкодиспансеру встановити протез. Багато сучасних, європейських  методів хірургічного лікування ми  впровадили  у співтоваристві  з фахівцями кафедри онкології, променевої діагностики і терапії та радіаційної медицини Тернопільського медичного університету. Успішно використовуємо, зокрема, напрацювання завідувача цієї кафедри, професора  Ігоря Галайчука у лікуванні такого грізного захворювання шкіри, як  меланома. До нашого  медзакладу  нині звертаються з цією проблемою пацієнти з інших областей України, бо завдяки зарубіжним  методикам, що їх запровадив  Ігор Йосифович, рецидиви вже рідкість. А ось завдяки професору ТДМУ Володимирові  Дрижаку нам вдалося освоїти цілий ряд складних і спеціалізованих операцій при лікуванні раку прямої кишки. Завдяки  Шагіну  Расімовичу Бабанли вдосконалили операції на шлунку. Власними напрацюваннями  можуть похвалитися спеціалісти торакальної хірургії. Незважаючи на те,  що рак легень  – недуга з украй неблагополучним прогнозом, шанс на життя отримують навіть пацієнти з четвертою стадією онкологічного процесу. У   практику нашого медичного закладу впроваджено    реконструктивні  та пластичні  операції. Ті оперативні втручання, що були раніше прерогативою тільки центрів  пластичної хірургії, уже проводимо й ми. Це має неабияке значення для соціально-психологічної реабілітації пацієнтів, особливо жінок. Загалом же у своїй діяльності робимо  наголос на комплексному підході  –  із застосуванням хіміотерапевтичних методик і сучасних засобів    променевої терапії, дотриманням  світових та вітчизняних стандартів.  Така стратегія дозволяє зменшити   рецидиви захворювань і досягати у лікуванні пацієнтів  добрих   результатів.

– Окрім впровадження сучасних медичних технологій, великою проблемою для кожної  медустанови  є нині фінансова складова…

– Звичайно, у пацієнтів мають бути й належні умови для перебування  та лікування, а забезпечити їх за нинішньої фінансової скрути в державі дуже нелегко. Ми вирішуємо цю проблему за допомогою волонтерів, завдяки співпраці з благодійними організаціями. У такий спосіб   медичний заклад отримав  гуманітарну допомогу від  фонду ”Карітас”, благодійного  фонду «Гуманітарна допомога міста Білефельд» (Німеччина), доброчинців з Франції. Це — медична і побутова техніка, різний інвентар,  матраци,  функціональні ліжка, апарат для штучної вентиляції легень, УЗД-апарат,  два  кисневі концентратори тощо. Те, що для когось може  видатися дрібницею, для онкодиспансеру  дуже суттєва допомога.  Завдяки доброчинцям замінили також понад сотню  ще виготовлених за радянських часів  ліжок  на функціональні,  з них  – 40  з електроприводом. Ними у першу чергу забезпечили реанімаційне відділення та палати для важкохворих. Окрім того, оновили санвузли, маніпуляційні, ванні кімнати, процедурні кабінети за євро-
зразком. Розпочинали  з хірургічних  відділень, але з часом,   сподіваюся,  вдасться  оновити  усі    підрозділи.  Наша мета — надати пацієнтам можливість отримати якісну медичну допомогу, щоб разом і наперекір всьому перемогти найстрашнішу в світі недугу.

Лариса Лукащук


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Нещодавно опубліковане

Уже два роки військовий з Тернополя Дмитро Линва бореться із важкою хворобою...


Рубрика: , Опубліковано: о 21:46


Ірина Ковальчук через війну релокувала бізнес на Тернопільщину...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 20:47


До 6 років позбавлення волі засуджено екскерівника податкової інспекції та його трьох спільників за вимагання 40 тис доларів США неіснуючого боргу...


Рубрика: , Опубліковано: о 16:52


На Рівненщині виявили ікону 1779 року кременецького художника Федора Лісневича. ...


Рубрика: , Опубліковано: о 14:28


Майже 22 роки тому керівником Тернопільської обласної клінічної психоневрологічної лікарні призначили Володимира Шкробота – хірурга за фахом і менеджера за покликанням...


Рубрика: , , Опубліковано: о 13:38



Теми дня
19 Квітня
17 Квітня
16 Квітня
15 Квітня