Неділя, 15 вересня 2019
Місце, де болить історія: У Тернополі відкрили перший Інтерактивний музей бойових побратимів (ФОТО, ВІДЕО)

Автор: Опубліковано: 22 Січня о 16:32 280


22 січня, у День Соборності України, в українському домі «Перемога» в Тернополі відкрили перший Інтерактивний музей бойових побратимів.


Організували музей реабілітаційний центр «Галич» та ГО «Об’єднання бойових побратимів» за сприяння Тернопільської міської ради. Музей буде постійно діючий  й основна мета організаторів – патріотичне виховання молоді. Наразі в музеї представлені фотографії та відео з особистого архіву бійців Української добровольчої армії та Добровольчого українського корпусу «Правий сектор», взірці форми та озброєння добровольців. Загалом понад 200 експонатів.

– Ми не будемо обмежуватися лише добровольчими батальйонами й готові до співпраці з Нацгвардією, із Збройними силами України, адже хочемо розвиватися й поповнювати нашу колекцію новими експонатами, – розповідає керівник ГО «Об’єднання бойових побратимів» Катерина Бойко. – У нас одна мета – патріотичне виховання молоді. Хочемо показувати дітям на практиці, чому цей музей інтерактивний. Тут є телевізор, по якому постійно буде транслюватися відео з особистих архівів бійців, яке не покажуть по телебаченню. Будь-який експонат можна взяти до рук, куратор музею – Ігор Войцехівський, який буде проводити екскурсії, пояснюватиме, що це за експонати й для чого вони призначені, а також розповідатиме історії, пов’язані з цими експонатами. Наш музей поки що єдиний у Західній Україні.

Організатори музею наголошують, що зробили акцент не на добровольцях якогось одного чи двох підрозділів, а й на всіх, хто служить у Збройних силах України.

– Вони пішли на контракт і виконують свої обов’язки, тому ми повинні бути вдячними їм за те, що нині можемо мирно пересуватися й жити без обстрілів наших будинків і без пострілів над нашими головами, – каже куратор музею, активіст ГО «Об’єднання бойових побратимів» Ігор Войцехівський. – Для мене особисто війна – це горе, біль, сльози, біда, бруд і духовна бідність, але ми мусимо відвоювати свою свободу. На превеликий жаль, наші хлопці віддають свої життя, спішать іти від нас, але вони тримають над нами небо. Ці безповоротні втрати – це плата за нашу свободу і всі повинні про це пам’ятати, а знання мусимо прищепити ще й нашим дітям.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , , ,

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

6 вересня генеральний прoкурoр Руслан Рябoшапка пiдписав накази прo звiльнення з пoсад прoкурoрiв вoсьми oбластей, серед яких i керiвник Тернопільської oбласнoї прокуратурі В’ячеслав Перч...


Рубрика: , , Опубліковано: о 18:00


У Тернополі вперше відбувся День дитячої моди...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 16:00


Неправомірну вигоду в розмірі 500 гривень пропонував співробітникам патрульної поліції 35-річний мешканець Теребовлянського району...


Рубрика: , , Опубліковано: о 15:00


Позбавити нашу команду місця в фінальному турнірі можуть хіба що… сербські чаклуни...


Рубрика: , , Опубліковано: о 14:00Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео