Неділя, 20 вересня 2020
• 5 рецептів пікантних заготовок зі слив • Зеленський – у Тернополі! • Олег Сиротюк: «Змінивши постанову про місцеві вибори, чинна влада вручить депутатські мандати бойовикам» • «ЄВРОПЕЙСЬКА СОЛІДАРНІСТЬ» упевнено лідирує у рейтингу партій • Триває капітальний ремонт дворів та міжквартальних проїздів • Віктор Овчарук: «Великою загрозою для Кремля є Петро Порошенко, бо саме він консолідує патріотів довкола захисту українських цінностей, і цим пояснюється запровадження персональних санкцій проти нього» • Зміни в обласній прокуратурі: пішов Микола, прийшов Миколайчук • Тернопіль увійшов до топ-5 міст зі сприятливим бізнес-кліматом • «Бути чи не бути»… театральному сезону? • Територіальний центр пропонує соціальну допомогу одиноким тернополянам похилого віку • Тернополян «золотого віку» запрошують на цікаві зустрічі • Центральна влада і Тернопільська ОДА хочуть перетворити школи на… курники? • Прокурор Петришин пішов з ганьбою із Тернопільщини • Тернопільська обласна аптека № 78 вже працює цілодобово • Університет сучасних знань! • Об’їздив 45 країн і повернувся до Кременця, щоб відкрити своє кафе! • Президента Зеленського знову ввели в оману: в Тернополі у лікарні перебувають лише восьмеро діток • Під час селекторної наради мер Тернополя запропонував міністру охорони здоров’я припинити ділити Україну на зони • Сергій Надал активно працює, перебуваючи на лікарняному через СОVID-19 • «Озеряна’2020»: незвичні умови і приголомшливі рекорди
Тарифи по-новому: комунально-смертельний експеримент чи справжній геноцид українців?

Автор: Опубліковано: 29 Червня о 12:00 108


Драконівські тарифи, що діяли вже цієї зими, українці дивом витримали, тож тепер урядовці вирішили кардинально погіршити умови.


Минулого тижня віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко раптом заявив, що ситуація на ринку комунальних послуг в Україні досягла стабільності, а отже, існуюча система субсидій підлягає перегляду. Під стабільністю, очевидно, наш «любий» уряд розуміє перманентне і галопуюче зростання тарифів на всі послуги — газ, електрику, тепло і воду. Так, це справді стабільність. У медицині передсмертний стан хворого часто називають «стабільно важким», щось схоже нині і в українській комуналці. Ось тільки в медицині пацієнти в такому стані виживають лише зрідка…

І таке враження, що уряд справді ставить над власним народом експеримент — виживе чи ні. Драконівські тарифи, що діяли вже цієї зими, українці дивом (під ним ми розуміємо суперлагідну зиму) витримали, тож тепер урядовці вирішили кардинально погіршити умови. Мовляв, ану, спробуйте вижити тепер!

ГАЗована бомба

Основний удар було зроблено ще наприкінці квітня, коли уряд вже Гройсмана скасував зимову знижку на газ. Фактично це означало підвищення цін в опалювальний період удвічі. Тобто, якщо деякі українці навіть у весняно-літні місяці вже змушені платити за газ непідйомні 350-700 грн. (при використанні 50-100 кубів газу) на місяць, то що вже казати про зиму, коли газ і трьома тисячами гривень на місяць не обмежиться?

Судячи з реакції пересічних українців, вони не схильні наразі драматизувати ситуацію, очевидно вважаючи, що до зими далеко, щоб нею перейматися ще в період літніх відпусток, тому поки що за цю тему вхопилися лише опозиційні політики на чолі з Юлією Тимошенко та Олегом Ляшком. Юлія Тимошенко, очевидно забувши, що початок газовому колапсу поклала її угода від 2009 р. про ціну 450 доларів за кубометр російського газу, ледь не на кожний ефір Савіка Шустера приносить різнобарвні розкладки, які демонструють однозначне завищення газових тарифів. А Олег Ляшко, відстоюючи інтереси народу, навіть подав на тарифи до Окружного адмінсуду Києва. Звісно, всі розуміють, що все це дешевий популізм, і, як це часто бувало, політики забудуть про свої благородні прагнення, ледь діставшись влади.

Але нам від того не легше. Собівартість газу українського видобутку, якого практично вистачає для споживання населенням України, однозначно, нижча від 6,87 грн. за кубометр, які нас сьогодні змушують платити. За висновком експертів, більше половини цієї суми (а саме 3,60 грн.) припадає на податки і збори, розмір яких регулюється державою. А на ПАТ «Укргазвидобування» припадає менше 2,50 грн. за кубометр  у новій структурі ціни. Громадські аудитори розрахували: навіть якщо до цієї суми додати всі податки та розумну рентабельність, газ для населення повинен коштувати не більше 3,5 грн. за кубометр. Ніхто не просить, зважаючи на ситуацію в державі, віддавати цей газ задарма. Ми оплатимо його собівартість і навіть буде трішки на розвиток, але навіщо НАСТІЛЬКИ підвищувати тариф і дерти зі свого народу три шкури?!

Торік багато українських і у тому числі тернопільських домогосподарств рятувалися від цих драконівських тарифів субсидіями. Ми опустимо сім кіл приниження, які має витримати людина при їх призначенні. Опустимо і сумні наслідки, які має від цих субсидій економіка держави. Але очевидно, торішній «халяві» прийшов кінець. З нового опалювального сезону вже діятимуть нові правила призначення субсидій, і про них — нижче.

Зекономив? Поверни державі!

Нині в Тернополі житлові субсидії отримують майже 40 тисяч домогосподарств.

— Мало це чи багато? — риторично запитує начальник управління соціальної політики Тернопільської міської ради Володимир Сулима. — Усього у нашому місті 67 тисяч домогосподарств. Отже, отримують субсидії значно більше половини, а це означає, що ці сім’ї мають незначні доходи…

Кабінет Міністрів прийняв постанову, що передбачає зміни щодо призначення житлових субсидій із 1 травня цього року.

— Це досить суттєві зміни, — зауважує Володимир Сулима. — Якщо раніше сім’я мала право на одержання і пільг, і субсидій, то з 1 травня їй потрібно вибирати — отримувати або пільги, або субсидії. Скажімо, на неопалювальний період для семи тисяч тернопільських господарств субсидії по розрахунку не вийшли. Тим з них, які мали пільги, ті пільги були відновлені. З початком же опалювального періоду, коли цим сім’ям знову будуть призначені субсидії, пільги будуть припинені. Раніше субсидії призначалися з врахуванням пільг.

Є також різні зміни щодо розрахунку субсидій, коли враховується середньомісячний сукупний дохід, певні рівні прожиткового мінімуму та ін. Важливо також те, що з 1 травня усі кошти, які домогосподарствам вдалося зекономили,  повертаються державі, а для використання їх в наступному розрахунковому періоді домогосподарствам залишається тільки в еквіваленті 100 кубометрів газу і 150 кіловат електроенергії.  Раніше домогосподарства мали право використовувати всі зекономлені кошти в наступних розрахункових періодах.

Надалі ж, як ми уже зауважували, систему субсидій взагалі планують змінити кардинально. Неважко здогадатися, на чию користь.

Зміни і драконівські ціни

З 1 липня українці платитимуть за теплову енергію та центральне опалення майже вдвічі більше. Наразі середньозважений тариф на тепло для населення становить 534 грн. за 1 Гкал, з 1 липня середньозважений тариф встановлюється на рівні 1043 грн. за 1 Гкал. Коригування паливної складової, як зауважують у національній комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ), пов’язано з рішенням уряду про зміну тарифу на природний газ, що використовується при виробництві тепла для населення. Якщо раніше на паливо припадало 400 грн. у вартості 1 Гкал тепла (75% вартості), то з 1 липня ця цифра складе 874 грн. (84% вартості). За словами голови комісії Дмитра Вовка, рішення регулятора буде означати зростання тарифу на тепло і послуги центрального опалення на 75-90% залежно від конкретного підприємства теплопостачання. Як пояснили «НОВІЙ…» у ВАТ «Тернопільміськтеплокомуненерго», нових тарифів для Тернополя підприємство наразі оприлюднювати не може, оскільки дана постанова ще офіційно не зареєстрована у Міністерстві юстиції. Вона набирає чинності з 1 липня, але нові тарифи будуть діяти не раніше від дати офіційного оприлюднення.

НКРЕКУ у зв’язку зі збільшенням вартості електроенергії для підприємств водопровідно-каналізаційної галузі підвищила також тарифи на водопостачання і водовідведення для низки водоканалів України, серед них і КП «Тернопільводоканал». Тож, згідно з рішенням НКРЕКП від 16 червня, вартість метра кубічного води та стоків для мешканців багатоповерхівок становитиме 11,48 грн. (вода — 4,79 грн. та каналізація — 6,69 грн.) замість 8,98 грн., а приватного сектора — 10,64 грн. (відповідно 4,44 грн. та 6, 20 грн.) замість 8,26 грн.

Коли саме почнуть діяти нові тарифи на послуги «Тернопільводоканалу» — наразі не відомо. За законом, вони б мали набрати чинності через 15 днів після офіційного оприлюднення ухваленої Постанови. Проте сама Постанова ще не пройшла реєстрації у Мін’юсті. «Якщо до кінця червня Національна комісія зареєструє Постанову в Міністерстві юстиції, то вже з 1 липня теоретично тарифи мали би діяти, — пояснює очільник підприємства Володимир Кузьма. — Якщо реєстрація в Міністерстві юстиції до того часу не відбудеться, то, найімовірніше, тарифи наберуть чинності трохи пізніше, можливо навіть, з 1 серпня. У такому випадку ми рекомендуємо нашим споживачам в цьому місяці максимально точно подати показники лічильників, аби нарахування за червень відбулися ще за нині діючими тарифами».

Замість P.S.

Йдемо в Європу? Не з того боку. Підвищення тарифів до рівня європейських потрібно розглядати в комплексі, зокрема, з прив’язкою до рівня заробітних плат. У європейських країнах витрати на ЖКГ зазвичай не перевищують 10-20% від середньої заробітної плати, тоді як у нас після підвищення тарифів майже вся зарплата піде на комуналку. Бо ж середня заробітна плата в Україні сьогодні найнижча в Європі, й не тільки у Європі… А в Тернопільській області ще й  найнижча в Україні — 3442 грн. (дані за травень 2016 року). Знову нас рятуватимуть заробітчани?..

Життя по-новому для «маленьких» українців з кожним днем стає все «веселішим». Кого не доб’ють на передовій, того вичавлять у тилу. У соцмережах активісти закликають людей не платити за новими тарифами і прирівнюють їх до геноциду. Війна на всіх фронтах.


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Перегляньте також:

Loading...
Нещодавно опубліковане

Смачні мариновані сливи – чудове доповнення до різноманітних смаколиків...


Рубрика: , , Опубліковано: о 10:00


Сьогодні на Тернопільщину приїхав президент України Володимир Зеленський...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 16:45


Росія поставила ультиматум і вимагає внесення змін до українського законодавства, зокрема, в постанову «Про призначення чергових місцевих виборів у 2020 році» №3943, ухвалену 15 липня...


Рубрика: , Опубліковано: о 12:00


Рейтинг «Європейської Солідарності» впевнено зростає. За останніми соціологічними опитуваннями, в нашій області він складає 29,4 %...


Рубрика: , , Опубліковано: о 11:00


Від початку року у Тернополі завершилися ремонтні роботи на близько 40-ка прибудинкових територіях та міжквартальних проїздах, ще на десяти об’єктах капітальний ремонт триває...


Рубрика: , Опубліковано: о 10:30Теми дня
20 Вересня
18 Вересня
17 Вересня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео