Середа, 06 липня 2022
• У Тернополі вшанували пам’ять Ярослава Стецька • Вода забрала два життя… • На Борщівщині із салону вантажівки випало двоє чоловіків • Як виглядатиме Старий парк після реконструкції? • У Тернополі — сонячний годинник • Трагедія на Лановеччині: в чоловіка влучила блискавка • Патріотичні браслети – від дітей з родин переселенців • На Тернопільщині розквітли троянди від переселенки з Чернігівщини • Долучіться до збору коштів на автомобіль для 46 десантно-штурмової бригади • Із Тернополя відправили мікроавтобус для військових • “Вони тримають для нас небо”: благодійна ярмарка на підтримку армії • Тернополянка, яка в’їхала в катедру, діяла умисно • Тернополянин стріляв із балкону з рушниці • 1 липня юні тернополяни танцюватимуть на підтримку ЗСУ • Помер колишній керівник міліції Тернопільщини • Хлопець на самокаті збив на пляжі “Циганка” дворічну дитину • “Допомога армії від Тернополя» працює • Тернополяни обурені: уряд прийняв рішення про нову систему нарахування плати за воду в Україні. Як платити менше? • У Тернополі урочисто погасили марки «Українська мрія» • Сергій Надал: “Кожен українець має невід’ємне право на життя”
Тарифи по-новому: комунально-смертельний експеримент чи справжній геноцид українців?

Автор: Опубліковано: 29 Червня о 12:00 111


Драконівські тарифи, що діяли вже цієї зими, українці дивом витримали, тож тепер урядовці вирішили кардинально погіршити умови.


Минулого тижня віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко раптом заявив, що ситуація на ринку комунальних послуг в Україні досягла стабільності, а отже, існуюча система субсидій підлягає перегляду. Під стабільністю, очевидно, наш «любий» уряд розуміє перманентне і галопуюче зростання тарифів на всі послуги — газ, електрику, тепло і воду. Так, це справді стабільність. У медицині передсмертний стан хворого часто називають «стабільно важким», щось схоже нині і в українській комуналці. Ось тільки в медицині пацієнти в такому стані виживають лише зрідка…

І таке враження, що уряд справді ставить над власним народом експеримент — виживе чи ні. Драконівські тарифи, що діяли вже цієї зими, українці дивом (під ним ми розуміємо суперлагідну зиму) витримали, тож тепер урядовці вирішили кардинально погіршити умови. Мовляв, ану, спробуйте вижити тепер!

ГАЗована бомба

Основний удар було зроблено ще наприкінці квітня, коли уряд вже Гройсмана скасував зимову знижку на газ. Фактично це означало підвищення цін в опалювальний період удвічі. Тобто, якщо деякі українці навіть у весняно-літні місяці вже змушені платити за газ непідйомні 350-700 грн. (при використанні 50-100 кубів газу) на місяць, то що вже казати про зиму, коли газ і трьома тисячами гривень на місяць не обмежиться?

Судячи з реакції пересічних українців, вони не схильні наразі драматизувати ситуацію, очевидно вважаючи, що до зими далеко, щоб нею перейматися ще в період літніх відпусток, тому поки що за цю тему вхопилися лише опозиційні політики на чолі з Юлією Тимошенко та Олегом Ляшком. Юлія Тимошенко, очевидно забувши, що початок газовому колапсу поклала її угода від 2009 р. про ціну 450 доларів за кубометр російського газу, ледь не на кожний ефір Савіка Шустера приносить різнобарвні розкладки, які демонструють однозначне завищення газових тарифів. А Олег Ляшко, відстоюючи інтереси народу, навіть подав на тарифи до Окружного адмінсуду Києва. Звісно, всі розуміють, що все це дешевий популізм, і, як це часто бувало, політики забудуть про свої благородні прагнення, ледь діставшись влади.

Але нам від того не легше. Собівартість газу українського видобутку, якого практично вистачає для споживання населенням України, однозначно, нижча від 6,87 грн. за кубометр, які нас сьогодні змушують платити. За висновком експертів, більше половини цієї суми (а саме 3,60 грн.) припадає на податки і збори, розмір яких регулюється державою. А на ПАТ «Укргазвидобування» припадає менше 2,50 грн. за кубометр  у новій структурі ціни. Громадські аудитори розрахували: навіть якщо до цієї суми додати всі податки та розумну рентабельність, газ для населення повинен коштувати не більше 3,5 грн. за кубометр. Ніхто не просить, зважаючи на ситуацію в державі, віддавати цей газ задарма. Ми оплатимо його собівартість і навіть буде трішки на розвиток, але навіщо НАСТІЛЬКИ підвищувати тариф і дерти зі свого народу три шкури?!

Торік багато українських і у тому числі тернопільських домогосподарств рятувалися від цих драконівських тарифів субсидіями. Ми опустимо сім кіл приниження, які має витримати людина при їх призначенні. Опустимо і сумні наслідки, які має від цих субсидій економіка держави. Але очевидно, торішній «халяві» прийшов кінець. З нового опалювального сезону вже діятимуть нові правила призначення субсидій, і про них — нижче.

Зекономив? Поверни державі!

Нині в Тернополі житлові субсидії отримують майже 40 тисяч домогосподарств.

— Мало це чи багато? — риторично запитує начальник управління соціальної політики Тернопільської міської ради Володимир Сулима. — Усього у нашому місті 67 тисяч домогосподарств. Отже, отримують субсидії значно більше половини, а це означає, що ці сім’ї мають незначні доходи…

Кабінет Міністрів прийняв постанову, що передбачає зміни щодо призначення житлових субсидій із 1 травня цього року.

— Це досить суттєві зміни, — зауважує Володимир Сулима. — Якщо раніше сім’я мала право на одержання і пільг, і субсидій, то з 1 травня їй потрібно вибирати — отримувати або пільги, або субсидії. Скажімо, на неопалювальний період для семи тисяч тернопільських господарств субсидії по розрахунку не вийшли. Тим з них, які мали пільги, ті пільги були відновлені. З початком же опалювального періоду, коли цим сім’ям знову будуть призначені субсидії, пільги будуть припинені. Раніше субсидії призначалися з врахуванням пільг.

Є також різні зміни щодо розрахунку субсидій, коли враховується середньомісячний сукупний дохід, певні рівні прожиткового мінімуму та ін. Важливо також те, що з 1 травня усі кошти, які домогосподарствам вдалося зекономили,  повертаються державі, а для використання їх в наступному розрахунковому періоді домогосподарствам залишається тільки в еквіваленті 100 кубометрів газу і 150 кіловат електроенергії.  Раніше домогосподарства мали право використовувати всі зекономлені кошти в наступних розрахункових періодах.

Надалі ж, як ми уже зауважували, систему субсидій взагалі планують змінити кардинально. Неважко здогадатися, на чию користь.

Зміни і драконівські ціни

З 1 липня українці платитимуть за теплову енергію та центральне опалення майже вдвічі більше. Наразі середньозважений тариф на тепло для населення становить 534 грн. за 1 Гкал, з 1 липня середньозважений тариф встановлюється на рівні 1043 грн. за 1 Гкал. Коригування паливної складової, як зауважують у національній комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ), пов’язано з рішенням уряду про зміну тарифу на природний газ, що використовується при виробництві тепла для населення. Якщо раніше на паливо припадало 400 грн. у вартості 1 Гкал тепла (75% вартості), то з 1 липня ця цифра складе 874 грн. (84% вартості). За словами голови комісії Дмитра Вовка, рішення регулятора буде означати зростання тарифу на тепло і послуги центрального опалення на 75-90% залежно від конкретного підприємства теплопостачання. Як пояснили «НОВІЙ…» у ВАТ «Тернопільміськтеплокомуненерго», нових тарифів для Тернополя підприємство наразі оприлюднювати не може, оскільки дана постанова ще офіційно не зареєстрована у Міністерстві юстиції. Вона набирає чинності з 1 липня, але нові тарифи будуть діяти не раніше від дати офіційного оприлюднення.

НКРЕКУ у зв’язку зі збільшенням вартості електроенергії для підприємств водопровідно-каналізаційної галузі підвищила також тарифи на водопостачання і водовідведення для низки водоканалів України, серед них і КП «Тернопільводоканал». Тож, згідно з рішенням НКРЕКП від 16 червня, вартість метра кубічного води та стоків для мешканців багатоповерхівок становитиме 11,48 грн. (вода — 4,79 грн. та каналізація — 6,69 грн.) замість 8,98 грн., а приватного сектора — 10,64 грн. (відповідно 4,44 грн. та 6, 20 грн.) замість 8,26 грн.

Коли саме почнуть діяти нові тарифи на послуги «Тернопільводоканалу» — наразі не відомо. За законом, вони б мали набрати чинності через 15 днів після офіційного оприлюднення ухваленої Постанови. Проте сама Постанова ще не пройшла реєстрації у Мін’юсті. «Якщо до кінця червня Національна комісія зареєструє Постанову в Міністерстві юстиції, то вже з 1 липня теоретично тарифи мали би діяти, — пояснює очільник підприємства Володимир Кузьма. — Якщо реєстрація в Міністерстві юстиції до того часу не відбудеться, то, найімовірніше, тарифи наберуть чинності трохи пізніше, можливо навіть, з 1 серпня. У такому випадку ми рекомендуємо нашим споживачам в цьому місяці максимально точно подати показники лічильників, аби нарахування за червень відбулися ще за нині діючими тарифами».

Замість P.S.

Йдемо в Європу? Не з того боку. Підвищення тарифів до рівня європейських потрібно розглядати в комплексі, зокрема, з прив’язкою до рівня заробітних плат. У європейських країнах витрати на ЖКГ зазвичай не перевищують 10-20% від середньої заробітної плати, тоді як у нас після підвищення тарифів майже вся зарплата піде на комуналку. Бо ж середня заробітна плата в Україні сьогодні найнижча в Європі, й не тільки у Європі… А в Тернопільській області ще й  найнижча в Україні — 3442 грн. (дані за травень 2016 року). Знову нас рятуватимуть заробітчани?..

Життя по-новому для «маленьких» українців з кожним днем стає все «веселішим». Кого не доб’ють на передовій, того вичавлять у тилу. У соцмережах активісти закликають людей не платити за новими тарифами і прирівнюють їх до геноциду. Війна на всіх фронтах.


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Нещодавно опубліковане

5 липня минають 36-ті роковини з дня смерті ідеолога Української державності Ярослава Стецька...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 17:27


Нещасні випадки сталися у Тернопільському та Чортківському районах...


Опубліковано: о 16:24


Одна людина загинула, а інша отримала тілесні ушкодження - наслідки автопригоди на території Борщівської територіальної громади...


Рубрика: , , Опубліковано: о 15:00


Днями відбулося засідання конкурсної комісії, яка розглядала представлені архітекторами, урбаністами, ландшафтниками та активними громадянами концепції реконструкції Старого парку у Тернополі...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 11:11


З метою покращення естетичного вигляду відпочинкових локацій у тернопільському парку Національного відродження відновили сонячний годинник...


Рубрика: , Опубліковано: о 10:10Теми дня
5 Липня
4 Липня
30 Червня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео