П’ятниця, 19 квітня 2024
• За 12000 доларів тернополянин обіцяв ухилянтам «порішати» з військкоматом • 100-річна ювілярка з Козівської громади • 12-метровий рушник “родом” із Тернопільщини мандрує світом • У Тернополі поліцейські психологи організували іпотерапевтичний захід для поранених бійців і їхніх сімей • Різанина на Бережанщині: потерпілий в реанімації • 40 дітей військових із Тернопільщини влітку вирушать на оздоровлення до Латвії • Учні Васильковецької школи на Тернопільщині отримали новий автобус • Влітку росія планує посилити наступ на чотирьох напрямках • У Тернополі винесли вирок водієві, який скоїв смертельну аварію в Угорщині • Дубову алею на спомин про загиблих Героїв висадили у Тернополі • Велосипедист збив дитину на дамбі в Тернополі • Резонансні справи, гучні розслідування, фінансові питання: Сергій Зюбаненко зустрівся із журналістами • У Тернополі презентували книгу історика, загиблого захисника Любомира Крупи • На плечі – тату троянди. На Підгаєччині виявили мертвого чоловіка • Аграрії Тернопільщини завершили посів ранніх зернових культур • За ніч обікрав чотири магазини в Ланівцях • Народила донечку вдома. Медики допомогли породіллі з Теребовлянщини • У Тернополі з новою програмою виступить CHEEV • Хотів “приземлити”. Пригрозив односельчанину, який відмовився донатити на безпілотник • У Києві прощаються з Сергієм Коновалом і Тарасом Петришиним з Тернопільщини
Вчитися по-новому: з «секретними» оцінками, без «домашки» і червоної ручки

Автор: Опубліковано: 25 Серпня о 12:59 362


Міністерство освіти взялося за оновлення та розвантаження програми початкової школи.


Пригадуєте «бородатий» анекдот:  «Скоро у  всіх будинках країни:  уроки зроблені… Мати охрипла… Діти оглухли… Сусіди вивчили все напам’ять, собака переказала…» Аби він не ставав сумною реальністю, з 1 вересня цього року вчитися будемо по-новому.  Міністерство освіти взялося за оновлення та розвантаження програми початкової школи. Проект оновлення програм початкової школи, розповідає заступник начальника управління освіти і науки облдержадміністрації Ганна Зварич, ґрунтувався на великому он-лайн обговоренні на відкритій платформі EdEra, де були виставлені чинні програми, і всі бажаючі, авторизувавшись, залишали там коментарі і пропозиції. Саме на основі цих пропозицій модератори проекту внесли зміни.  Нові вимоги до оцінювання навчальних досягнень учнів початкових класів мають застосовувати в школах вже з 1 вересня.

Від розмов — до практики 

*Домашні завдання забиратимуть менше часу і сил. У МОН вирішили, звичайно, не повністю відмінити, але зменшити обсяги домашніх завдань. Відтепер домашніх завдань не буде на вихідні, свята та канікули. Це — на радість і дітям, і батькам, які також разом з ними “вчаться”. Так, у перших класах домашніх завдань  не повинно бути зовсім, в 2 класі – не більше, ніж дитина може виконати самостійно за 45 хвилин, в 3 класі – за 1 годину 10 хвилин, у 4 класі – за 1 годину 30 хвилин.

*З олівцями, але без червоної ручки. Дітям нарешті дозволять писати олівцями, а не обов’язково пером чи кульковою ручкою, аби вони могли легко стерти помилки. Час переходу на кулькову ручку визначає сам учитель індивідуально для кожної дитини.

Учителям також не рекомендують користуватися червоною ручкою при перевірці письмових робіт в адаптаційному періоді (у 1 класі). Колір ручки для виставлення оцінок у зошитах і щоденниках вчитель може вибирати самостійно.

*Самостійність учителя. Чим вчителі справді задоволені – це тим, що тепер самостійно визначатимуть кількість годин, необхідну для вивчення певної теми. Вони можуть самі обирати порядок вивчення тем.

*Відтепер оцінювання – це конфіденційна інформація, що стосується лише вчителя, дитини та її батьків. Навчальні досягнення учнів не мають озвучувати на батьківських зборах чи вивішувати публічно у вигляді різноманітних рейтингів.

Нагадуємо, що оцінювання в 1 класі немає, а 2 клас також може не оцінюватися за рішенням педагогічної ради школи. З інформатики, музичного мистецтва, образотворчого мистецтва, основ здоров’я, фізкультури та трудового навчання учні балів не отримуватимуть.

*Каліграфічне письмо не буде оцінюватися. Залишилася тільки вимога, що письмо має бути охайним та розбірливим. Учням також не будуть знижувати оцінки за “неправильний” відступ кількості клітинок та рядків. Із переліку вимог вилучено щомісячну оцінку за ведення зошитів.

“Вчитель має навчити дітей культурі письма і правилам оформлення робіт, але кількість клітинок і форму підписання зошитів не повинно регламентувати Міністерство освіти і науки”, — зазначає Ганна Володимирівна.

Що зміниться у програмах по предметах

Українська мова

Раніше діти складали речення за малюнком у підручнику з обмеженою кількістю слів, що вбивало всякий потяг до творчості. А тепер діти складатимуть речення довільно.

Звукові схеми складних слів, наприклад, “ящірка”,  вирішили подавати у 3-ому класі, а в першому залишити лише прості.

Замість написання тексту-роздуму, тексту-міркування чи тексту-розповіді, які мають чітку структуру, вводиться новий тип мовлення – есе, аби дітям  було легше висловлювати власні думки.

Літературне читання

З програми вилучили вивчення творів 49 радянських письменників (яких саме, поки що не вдалося з’ясувати), натомість наповнили навчальну програму дисципліни іменами сучасних авторів — Мар’яни Савки, Наталки Поклад, Лесі Ворониної, Зірки Мензатюк, Андрія Куркова, Катерини Штанко та ін.

Навичку читання тепер не перевірятимуть за кількістю прочитаних слів на хвилину, акцент робитиметься на якості читання – тобто на виразності та розумінні прочитаного.

Математика

Перші в житті літні канікули дітям запам’ятовувалися одним – зубрінням таблички множення. За оновленою програмою вони вчитимуть табличку множення у другому семестрі 2-го класу і лише до 5, а від 6–9 учні 2-го класу зможуть в обчисленнях користуватися таблицями. А вже у 3-ому класі школярі мусять навчитися рахувати без допоміжних матеріалів.

Іноземні мови

При вивченні іноземних мов основним буде усне мовлення, вміння вести діалог, а не читання й письмо. Останнє діти почнуть вивчати у другому семестрі 1-го класу.

Фізкультура

Нарешті обіцяють відмовитися від військових команд на зразок “Клас, струнко!” чи “Рівняйсь!”.

На фізкультурі відтепер замість  конкретних спортивних дисциплін, наприклад, лижного бігу, буде більше вправ з оздоровчої гімнастики та релаксації, а також більше рухливих ігор, таких, як бадмінтон чи фрізбі.

— Програми оновлені в межах чинного Державного стандарту, тому вимоги до якості освіти збережені і навіть розширені, — наголошує Ганна Зварич. — Оновлені програми дають можливість досягати результатів навчання не шляхом механічного зубріння, а більш цікавими і прийнятними методами для дітей початкової школи.  Адже багато дітей втрачали інтерес до навчання ще з перших класів. А ще у дітей у зв’язку з навантаженням погіршилося здоров’я. Це ще одна з причин, чому вирішили розвантажити шкільну програму.


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Нещодавно опубліковане

Ще одну схему ухилення від мобілізації припинили тернопільські поліцейські...


Рубрика: , Опубліковано: о 17:29


15 квітня свій 100-літній ювілей відзначила жителька с.Конюхи Козівської громади Катерина Петрівна Шенклер...


Рубрика: , Опубліковано: о 10:06


Представники Тернопільщини побували в Чернівцях на передачі вишивальницям Буковини естафети Міжнародного рушника єднання "Цвіт вишиванки"...


Рубрика: , Опубліковано: о 9:54


Емоційне відновлення співробітників поліції, які отримали поранення у зоні бойових дій, важлива складова їхньої реабілітації...


Рубрика: , Опубліковано: о 12:08


З пораненням живота та ушкодженнями внутрішніх органів до реанімаційного відділення бригада швидкої допомоги госпіталізувала мешканця Бережан...


Рубрика: , Опубліковано: о 17:29



Теми дня
17 Квітня
16 Квітня
15 Квітня
13 Квітня
12 Квітня