П’ятниця, 23 жовтня 2020
• Роман Сасанчин: життя після «Голосу…» • Коронавірус забрав життя Галини Слюзар • Квартири – для Героїв! • У Підволочиському районі чоловік сапою проламав дружині череп • Побороли коронавірус – готуються до 65-річчя шлюбу! • Класичний університет Тернополя взяв участь у Всеукраїнському проєкті «Озеленення України» • Тернопільський ЦНАП видасть паспорти до виборів (графік) • Двоє дітей постраждали в аваріях на Тернопільщині • Освятили новий храм Покладення Ризи Пресвятої Богородиці УГКЦ • У Тернополі відкрили пам’ятник духівнику та патріоту України Володимиру Громницькому • Як пережити COVID-19? Поради лікаря-пульмонолога • В класичний університет Тернополя – за професіями майбутнього! • «Парапланеризм – це небесні шахи!» • Коронавірус забрав життя 39-річної жінки з Теребовлі • Розкрити туристичний потенціал Тернопілля допоможе «Велика реставрація» • Як змінився Тернопіль за 10 років • Вибори в Теребовлі: хто НАПОПЕРЕК волі виборців? • Іван Чайківський без краватки • До уваги тернополян! З 16 жовтня буде змінено розклад руху тролейбуса №10 • Юрій Дзюбан: Розбудуємо громаду. Відродимо Теребовлю!
Завдяки Владиславу Стемковському Тернопіль співпрацює зі Світовим банком і з Європейським банком реконструкції та розвитку

Опубліковано: 10 Грудня о 13:38 29


Заступник міського голови Тернополя Владислав Стемковський курує всі міські програми з термомодернізації та енергоефективності.


Саме завдяки перемовинам заступника мера Владислава Стемковського зі Світовим банком, з  Європейським банком реконструкції та розвитку й іншими західними партнерами наше місто за чотири роки перетворилося з аутсайдера, що споживав найбільше російського газу серед українських міст, у лідера за темпами впровадження заходів з енергоефективності.

Тернопіль – лідер за темпами енергоефективності

Спеціаліст з термомодернізації Владислав Стемковський був ініціатором участі Тернополя у “Європейській угоді мерів”, до якої наше місто приєдналося у 2012 році, до речі, одним з найперших серед міст України. Ця угода передбачає до 2020 року зменшення споживання енергії містом на 20%. Для Тернополя це життєво важливо. Наприклад, станом на 2012 рік при бюджеті міста у 800 млн. гривень вартість сукупного міського енергоспоживання склала понад 1,5 млрд. гривень.

“Після підписання “Європейської угоди мерів” Тернопіль почав активно працювати над програмами у сфері енергоефективності разом зі Світовим банком, Європейським банком реконструкції та розвитку, а також зі  спеціалізованими фондами. Завдяки впровадженню енергозберігаючих технологій сьогодні Тернопіль економить понад 20% газу. Лише за чотири роки Тернополю зі статусу українського аутсайдера за рівнем енергоефективності вдалося вийти на перші позиції. І це — лише початок”, — зауважив заступник міського голови Тернополя Владислав Стемковський.

Під керівництвом заступника Сергія Надала Владислава Стемковського у Тернополі також реалізовуються три стратегічні проекти: запровадження альтернативних видів палива, будівництво фільтрувальної станції води та реалізовується “Програма енергоефективності, енергозбереження та термомодернізації житлового фонду”.

Тернопіль переводять на альтернативні джерела енергії

“Після того, як ми провели успішні переговори, Тернопіль отримав кредит від Європейського банку реконструкції та розвитку у сумі 10 мільйонів євро та ще 5 мільйонів євро як грант надав Фонд східноєвропейського партнерства з енергоефективності та екології (“E5P”) на реалізацію проекту модернізації теплопостачання. У результаті реалізації даного проекту в Тернополі вже збудована нова сучасна велика котельня на альтернативних видах палива, проведено реконструкцію існуючої мережі теплотрас, збудовано тепловий насос, передбачається встановлення сонячних колекторів. Буде також встановлено 250 індивідуальних теплових пунктів біля кожного будинку для контролю за якістю подачі тепла і гарячої води”, — зауважив Владислав Стемковський.

За словами заступника мера, Тернопіль став першим містом в Україні, де впровадять інноваційний проект від міжнародної корпорації НЕФКО у рамках проекту “ДемоУкраїна” з переобладнання газової котельні на котельню зі спалювання біопалива.

“З метою економії на опаленні при збереженні надання якісних послуг у місті до кінця року розпочнуть роботу сім котелень на торф’яній крихті (перші котельні вже пацюють). Заради реалізації цього проекту залучено інвестора та збудовано завод із переробки торфу на торф’яні крихти – сировину для котелень. Таким чином за рахунок роботи котелень на альтернативних видах палива ми зменшуємо споживання російського газу і поступово заміщуємо його українським паливом. За нашими підрахунками, за опалювальний сезон завдяки роботі цих котелень ми зекономимо понад 8 тис. куб. м газу та близько 20 мільйонів гривень. Моє головне завдання як заступника міського голови — зняти з нашого міста російський “газовий зашморг”, — підкреслив заступник мера Владислав Стемковський.

У Тернополі буде чиста та якісна вода

Завдяки активній роботі мерії Світовий банк та Фонд чистих технологій надають кредит КП “Тернопільводоканал” у сумі 37 мільйонів доларів США. “За ці кошти у Тернополі будують фільтрувальну станцію, мережі водопроводу, каналізації, проведуть заміну системи знезараження, реконструкцію системи електричного живлення і т.д. Буде також проведена реконструкція каналізаційних очисних споруд, модернізація водозаборів та насосних станцій”, — зауважує заступник міського голови.

“У рамках цього проекту також заплановане оснащення засобами загальнобудинкового обліку у кількості 559 шт. багатоквартирні житлові будинки Тернополя, що забезпечить зменшення втрат води всередині будинків. Відзначу, що також буде обладнана лабораторія питної води, яка забезпечить реалізацію вимог Директив Європейського Союзу щодо належного контролю за якістю питної води та стічних вод. Це буде найсучасніша лабораторія у Західній Україні. В середині квітня у рамках проекту було закуплено основне та допоміжне обладнання для хіміко-бактеріологічної лабораторії питної води та лабораторії водовідведення”, — підсумував Владислав Стемковський.

Програма термомодернізації житлового фонду: тернополяни економлять до 60%

Не менш важливий напрямок, який курує заступник міського голови, – це унікальна для України Програма енергоефективності, енергозбереження та термомодернізації житлового фонду Тернополя, згідно з якою 70% коштів виділяється з міського бюджету, а інші 30% повинні надати самі мешканці.

“У рамках цієї програми, залежно від потреб і побажань мешканців, ми утеплюємо фасади, встановлюємо індивідуально-теплові пункти, теплові лічильники, замінюємо вікна у місцях загального користування або проводимо ізоляцію інженерних мереж. Перший пілотний проект був реалізований ще на початку 2015 року на вул. Лук’яновича, 1. Мешканці цього будинку вже економлять 60% коштів. За цією програмою у 2015 році було утеплено п’ять будинків, ще у трьох провели заміну вікон”, — зауважив Владислав Стемковський.

“Упродовж 2016-го року у Тернополі вже проводиться термомодернізація у 25-ти будинках, у частині з яких буде утеплено фасади, в інших  замінено вікна, відремонтовано дахи та інженерні мережі. У планах мерії залучити до програми максимальну кількість мешканців Тернополя. Наразі термомодернізація та енергоефективність — єдина альтернатива великим платіжкам”, —упевнений заступник міського голови Тернополя.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , ,

Нещодавно опубліковане

Працює касиром і поселився з коханою
...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 16:33


«Чому?! Відповідь знають лише Небеса»
...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 13:27


Тернопільська обласна рада вручила сертифікати на житло дітям, сім'ям загиблих учасників АТО/ООС і родинам Героїв Небесної Сотні
...


Опубліковано: о 12:06


На місце події виїжджала слідчо-оперативна група...


Опубліковано: о 18:41


Подружжя Галина і Богдан Когути із Тернополя вилікувалися вдома від COVID-19...


Автор: Рубрика: , , , , Опубліковано: о 17:55Теми дня
22 Жовтня
21 Жовтня
20 Жовтня
19 Жовтня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео