Неділя, 22 грудня 2024
• Скандальний командир Олег Побережник вийшов під заставу майже в мільйон гривень • “Був символом якісної бізнес-освіти в Україні”. Не стало відомого вченого із Тернопільщини • Чи знаходять роботу ветерани війни з Тернопільщини? • Гість побив господаря, який напав на нього з ножем… • В аварії на Кременеччині загинуло чотиримісячне немовля • Найвищий рівень довіри в суспільстві — до військових • “Намасте”: перед Різдвом зіграють виставу за п’єсою тернополянки • Дар’ю Коменду звільнили з посади директорки Новосільської спеціальної школи • У Тернополі затвердили Програму розвитку та підтримки волонтерства на 2025-2027 роки • Чоловік із Микулинців вкрав на вокзалі в перехожого сумку • Помер викладач ЗУНУ Віталій Мельник • Як запобігти вербуванню дітей ворожими спецслужбами? • Смертельна аварія біля Смиківців: загинула 45-річна жінка • «Будьте й надалі для нашого народу світильником Божої правди», — глава УГКЦ до владики Василя Семенюка з нагоди ювілею • У Тернополі господарі викинули собаку з четвертого поверху • Російська ракета пошкодила промисловий об’єкт на Тернопільщині • За замах на замовне вбивство зловмисникові загрожує до 15 років ув’язнення • «Допомагаємо тим, у яких війна забрала все…» У Тернополі провели благодійну акцію для переселенців • У День волонтера понад 30 тернополян здали кров для фронту • «Прийняв із послуху нашого Синоду бути слугою Христовим”. У Тернополі відбулася інтронізація архиєпископа Теодора Мартинюка
Номінації від «НОВОЇ…». Світ

Опубліковано: 22 Січня о 16:16 16


Традиційно «НОВА…» відзначає найважливіші події та постаті минулого року в світі, Україні та на Тернопіллі.


Людина року — Дональд Трамп, новообраний президент США. Змінив уявлення світу про харизму лідера, політику та суспільні цінності.

Державний діяч року — Ангела Меркель, федеральний канцлер Німеччини. Перебуває на цій посаді ще з 2005-го, однак зберігає таку впливовість, що торік на партійному з’їзді ХДС за неї проголосували майже 90% учасників і вона заявила, що вчетверте (!) поспіль висуватиметься у канцлери на виборах у вересні 2017 р. Відіграє провідну роль у Євросоюзі. Сьогодні ЄС взагалі зобов’язаний Меркель своїм існуванням. Те, що Гітлер досягав великою кров’ю, вона досягає взагалі без крові.

Політик року — Реджеп Таїп Ердоган, президент Туреччини. Торік зумів не тільки придушити в країні військовий заколот, а й стати одноосібним національним лідером, нині практично не має жодної конкуренції. Новоспечений диктатор у Малій Азії та Середземномор’ї, який все більше змушує рахуватися з цим фактором провідні країни світу.

Бізнесмен року — Білл Гейтс, засновник та найбільший акціонер компанії комп’ютерних технологій Microsoft. Зі статками у 75 мільярдів доларів залишається найбагатшою людиною планети, при цьому за рік акції Microsoft зміцніли на 10%. Сам же Білл все більше присвячує себе благодійності, а спеціальний фонд подружжя Гейтс щорічно жертвує сотні мільйонів доларів на боротьбу з бідністю, хворобами й неписьменністю.

Митець року — американський співак Боб Ділан (Роберт Аллен Ціммерман).  У 2016 році отримав Нобелівську премію з літератури «за створення нових поетичних експресій в американській пісенній традиції». Присудження Нобелівської премії рок-музиканту – несподіваний крок і ламання шаблонів. Співак, композитор, поет і гітарист Боб Ділан продав понад 100 мільйонів платівок, завдяки чому його вважають одним з найуспішніших музикантів сучасності. До речі, дідусь і бабуся Боба Ділана по батьковій лінії – родом з Одеси.

(Анти)Журналістика року — російські ЗМІ з випаленими “кисельовщиною” мізками, що в ранзі державної пропагандистської машини у дусі Геббельса заполонили весь світовий телеефір. Уся їхня нахабна й цинічна брехня не має нічого спільного з елементарною журналістикою.

Спортсмен року — Усейн Болт, дев’ятиразовий олімпійський чемпіон, рекордсмен світу на дистанціях 100 та 200 метрів. У серпні йому виповнилося 30 років, але спринтер із Ямайки й далі не знає собі рівних. На Олімпіаді в Ріо він виграв забіги на дистанціях 100 та 200 метрів, а також приніс “золото” Ямайці як фінішер естафетної четвірки.

Майкл Фелпс, 23-разовий (!) олімпійський чемпіон з плавання. Його 28 олімпійських нагород залишаться абсолютним рекордом, напевно, назавжди. Торік Майкл приїхав на свою п’яту Олімпіаду і знову всіх здивував. Не завадив навіть поважний як для плавання 31-річний вік. У Бразилії Фелпс здобув шість нагород і п’ять з них — золоті!

Криштіану Роналду, чемпіон Європи з футболу. У 2016-ому здобув усі найпрестижніші міжнародні титули як з клубом, так і зі збірною. З мадридським “Реалом” виграв Лігу Чемпіонів, Суперкубок УЄФА та Міжконтинентальний кубок, а у складі збірної Португалії переміг на чемпіонаті Європи у Франції. У його активі — також усі найголовніші індивідуальні футбольні призи, в тому числі й “Золотий м’яч” (здобув учетверте) та відзнака кращому гравцю світу ФІФА.

Подія року — фантастичні розробки американської компанії Tesla Motors Ілона Маска. Торік компанія представила «сонячний дах» — фотоелектричні панелі, які можуть замінити звичайну металочерепицю, і не тільки міцніші від неї у 2-3 рази, а й при цьому виробляють електроенергію. Ще одна вражаюча новація: неподалік Дубаю компанія почала будівництво першої мережі для вакуумного поїзда, який зможе розганятися до 8000 км/год.

Трагедія року — жорстоке бомбардування російською авіацією та військами Башара Асада сирійського міста Алеппо, оборону якого кілька років мужньо тримали повстанські опозиційні групи. Під час бомбардувань міста протягом 2016 року загинули близько 10 000 людей, половина з яких — мирне населення (загалом за час громадянської війни населення Алеппо скоротилося з 2 000 000 у 2012-ому до 300 000 у 2016-ому). Світ вразили он-лайн звернення доведених до відчаю мешканців Алеппо з проханням про допомогу під час грудневої кривавої бойні, коли цілі родини гинули у прямому ефірі. Після запеклих боїв місто, відоме з Біблії, перетворилося у руїну.

Втрата року — Фідель Кастро, багаторічний лідер Кубинської держави. Помер 25 листопада на 91-ому році життя, а разом з ним відійшла ціла історична епоха. Понад півстоліття тому він очолив збройне повстання на острові, яке призвело до повалення режиму диктатора Фульхенсіо Батісти 1 січня 1959 року. Після цього Кастро одноособово і беззастережно правив Кубою, втілюючи соціалістичні реформи. Останніми роками тяжко хворів на рак шлунка і не з’являвся на публіці.

Скандал року — розслідування канадських правозахисників Девіда Кілгура (екс-держсекретар Канади з питань Азійсько-Тихоокеанського регіону та екс-міністр закордонних справ) та Девіда Мейтаса (адвокат у справах біженців, іммігрантів та з прав людини) злочинів у сфері “чорної трансплантології” та примусового видалення внутрішніх органів у політичних в’язнів у Китаї. У результаті розслідування з’ясувалося, що в Китаї  за останні роки понад 1,5 (!!!) мільйона людей (більшість жертв — послідовники духовного вчення  Фалунь, а також тибетці)    було вбито заради отримання прибутків від продажу їх внутрішніх органів.

Проблеми з мобільними телефонами Galaxy Note 7 компанії Samsung. Після того, як повсюдно почали виникати самоспалахування нової мобільної розробки буквально під час підзарядки, що спричинило кілька пожеж у квартирах, автомобілях та навіть літаку, південнокорейська фірма відкликала 2,5 мільйона (!) цих моделей і замінила їх на нові. Однак і в оновлених моделях проблема повторилася, отож, у жовтні 2016 р. Samsung припинив випуск Galaxy Note 7. За підрахунками експертів, скандал обійшовся південнокорейському виробнику в 17 мільярдів доларів!

Розчарування року — Брексіт. Термін “Brexit” використовують для позначення виходу Британії з ЄС — англійською “Britain” + “exit”. Сталося це на референдумі, що відбувся у Великій Британії та Гібралтарі 23 червня 2016 року. Участь у ньому взяли 72% громадян, 51% з яких висловився за вихід з Євросоюзу. Це спричиняє суттєві зміни на політичній арені Європи, а також створює великі проблеми для Європейського Союзу. Брексіт взагалі може стати першим етапом його розпаду.

Одіозна фігура року — Володимир Путін, президент Російської Федерації. Продовжує активно і цілеспрямовано реставровувати Імперію Зла, веде війни на Сході України і в Сирії, що призводять до багатьох тисяч жертв і небувалої напруги в світі. Незважаючи на те, що, для порівняння, весь національний валовий продукт велетенської Росії менший, ніж НВП лише одного штату Техас, Путін продовжує лякати світ ескалацією озброєнь і воєнних конфліктів, змушуючи задкувати набагато від себе сильніших.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки:

Нещодавно опубліковане

19 грудня в Тернопільському міськрайонному суді командиру 211-ї понтонно-мостової бригади Олегу Побережнюку обрали запобіжний захід...


Рубрика: , Опубліковано: о 13:06


Відійшов до Вічності наш видатний земляк, почесний громадянин Збаража, академік, відомий вчений, державний та громадський діяч, фахівець з менеджменту, професійний коуч та бізнес-консультант Богдан Будзан...


Рубрика: , Опубліковано: о 12:56


Від початку 2024 року через службу зайнятості Тернопільщини шукали роботу 684 учасників бойових дій...


Рубрика: , Опубліковано: о 12:34


З тілесними ушкодженнями 19 грудня до лікарні бригада екстреної медичної допомоги госпіталізувала 50-річного мешканця Тернополя...


Рубрика: , Опубліковано: о 12:26


Поліцейські встановлюють обставини ДТП у Кременецькому районі, в якій загинуло немовля...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 12:22



Теми дня
22 Грудня
18 Грудня
15 Грудня