Неділя, 19 травня 2024
• “Працювала з нами 40 років”. Відійшла у засвіти секретарка Тернопільського міськрайонного суду • Інеса Сакалюк з Борщівщини творить чорні вишиванки на знак жалоби за чоловіком • “Життя обірвалось, мов тоненька ниточка”. Раптово померла студентка тернопільського вишу • Подружжя з Кременеччини взяло на виховання двоє дітей • «Контінентал» завершив посів ярих культур та посадку картоплі • Що робити, якщо посвідчення УБД втрачене чи пошкоджене? • Як покарали суддю з Чорткова, який закрив справу щодо смертельної ДТП? • У Чортківській лікарні провели складну операцію на черепі в важкопораненого захисника • Вісім аварій, троє загиблих… За вихідні на Тернопільщині трапились смертельні ДТП • Найдорожчий лот – тубус із зображенням Чорткова. На Тернопільщині провели благодійний аукціон • Тернополянин був свідком аварії і потрапив під колеса іншого автомобіля • Єпископ і капелан о. Володимир Фірман отримав нагороду за волонтерство • «Привіт, позич гроші». Жінка з Тернопільщини втратила понад 12 000 гривень • Антонові назавжди 25 років, Віктору – 35. На Тернопільщині зустріли двох загиблих Героїв • На Тернопільщині розпочалась найбільша в Україні теренова гра «Гурби-Антонівці» • Переселенці відвідали музей та легендарний хутір на Тернопільщині • У Тернополі «вар’яти» презентують нову гумористичну програму • Господарство на Тернопільщині не використовує штучних добрив та хімікатів • Величезний великодній кошик встановили у Заліщиках • У Тернополі нацгвардійці поклали квіти до меморіалу жертвам сталінських репресій
Ціною свого життя розплатився за наше мирне небо

Опубліковано: 1 Березня о 14:30 876


Від кулі снайпера загинув мешканець Чортківщини Василь Богоносюк .


Була середа, 20 лютого. Звичайний день із безкінечної їх вервиці. Люди займались своїми повсякденними справами: розмовляли, сміялися, працювали, лаялися в інтернеті, обговорювали «голубєй миру» із нацвідбору «Євробачення», для яких «війни нема»… Василь Богоносюк, мешканець села Васильків Чортківського району, старший солдат Збройних сил України, військовослужбовець 24-ої окремої механізованої бригади, загинув поблизу Мар’їнки від кулі снайпера російсько-окупаційних військ. На війні, якої «немає»…

«Старший солдат Василь Богоносюк, перебуваючи на спостережному посту взводного опорного пункту, помітив рух з боку противника. Він завчасно попередив своїх бойових побратимів та відкрив вогонь. Ворога було зупинено, він відступив, — йдеться у повідомленні прес-служби 24 ОМБр імені короля Данила. — Проте під час зміни Василем позиції снайперська куля поранила нашого військовослужбовця…» — Снайпер бив жорстоко, підло, підступно, — розповідали журналістам 5-го каналу бойові побратими Василя. — Він вистежив бійця, доки той був на відкритій місцевості… Куля влучила в шию і вийшла через плече. Ми ще почули слова Василя: «Я — трьохсотий…» Бійці зробили все можливе, щоб Василь жив, проте відразу евакуювати його не вдалося — окупанти відкрили щільний вогонь по армійцях. Його таки евакуювали і навіть доправили до центральної районної лікарні міста Курахове. Лікарі до останнього боролася за життя воїна, двічі запускали після зупинки серце, проте поранення виявились несумісні з життям… За мужність та пильність старшого солдата Василя Богоносюка подано до нагородження (посмертно).

У 2015 році Василь Богоносюк пішов на фронт — добровольцем. Потім підписав контракт із ЗСУ, був кулеметником. Побратими згадують його як чесного, мужнього, врівноваженого. «Ми дали обіцянку один одному, що повернемось додому разом. Як прийшли удвох, то так і повернемось… Однак вийшло так, що він мене просто лишив одного. Це дуже важко», — каже друг загиблого “Монах”. Цьогоріч у жовтні Василеві виповнилося б 39. Удома його чекали дружина Оля та дві донечки: 17-річна Діанка та 15-річна Марійка. Тато був для них цілим світом… Тепер він залишився лише на світлинах та у пам’яті.

Навіть з госпіталю рвався на фронт

— Василь родом з Івано-Франківщини, з села Раковець Богородчанського району, — розповіла «НОВІЙ…» сестра загиблого пані Наталя. — Сім’я у нас була багата хіба що дітьми: четверо нас, дівчаток — двоє старших, двоє молодших — і «середульший» Василь. На господарці він був головною поміччю батькам. Він був дуже добрим, світлим, ніколи ні з ким не конфліктував… Закінчив дев’ять класів та вечірню школу, був різноробочим. Коли по роботі приїжджав на Чортківщину, там познайомився з дівчиною Олею і в 2001 році одружився з нею та переїхав до Василькова. Ми підтримували зв’язок, зідзвонювалися, бачилися, але про своє рішення іти добровольцем Василь нас, мабуть, не бажаючи тривожити, не попереджав… Зателефонував аж із зони бойових дій — поставив перед фактом: «Я прийняв таке рішення…» Тата нашого не стало ще вісім років тому, мама важко хворіє — не бачить, пересувається у візку. Василь не хотів, аби ми хвилювалися за нього, коли йому не дзвонили, ніколи не жалівся, що важко, що небезпечно, завжди казав: «У нас все добре, все спокійно».

А ми ж чуємо, що у слухавці — вибух за вибухом… Скільки ми його не відмовляли від того, щоб іти на війну, Василь нас не слухав, казав: «Хтось же має іти…». Коли травмувався на фронті і лежав в госпіталі у Харкові, ми з сестрою Анею його провідували. То він усе звідти рвався: «Хай оце заживе швидше, і я вже піду… Не можу більше так: я тут, а мої хлопці — там…» Але коли мав відпустку, летів додому, як на крилах: дружину та донечок своїх, Діанку та Марічку, дуже любив. Заради них був готовий на все… «У нашому місті мир саме тому, що він пішов на війну» — Він завжди знав, як допомогти, на нього можна було розраховувати в будьяких ситуаціях, — відгукуються односельці про Василя Богоносюка. — Пішов на війну добровольцем ще з самого початку. Прийде, побуде місяць і знову їде воювати. Надійний, розумний, веселий, добрий… Ці слова можна продовжувати до безкінечності, та навряд чи вони зможуть описати біль втрати…

— На Новий рік Василь був вдома у відпустці і перед своєю останньою поїздкою на Схід 15 січня завітав до нашої школи на зустріч з учнями, — розповідає завуч Кривеньківської ЗОШ І-ІІІ ст. Лариса Боднар. — Говорив просто і від душі, розповідав, хоч і дуже небагатослівно, про події на Сході. Приніс з собою бойовий прапор своєї частини з підписами побратимів: для дітей то була неабияка подія! Нині на цьому прапорі — чорна стрічка, а поруч — світлина Василя. Ми запам’ятаємо його таким… Поховали Героя у суботу, 23 лютого, на цвинтарі у селі Васильків. Поминальну панахиду у Катедральному соборі Св. Петра і Павла у Чорткові відправив владика Димитрій (Григорак), єпарх Бучацький. Прощались із Василем Богоносюком рідні та друзі, бойові побратими, односельці і просто небайдужі… «Ми тут, аби провести Героя в останню путь, — казали учасники процесії. — Шкода, що познайомити нас змогла лише його смерть… Проте ми розуміємо, що у нашому місті мир саме тому, що він пішов на війну…»

 


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: ,

Нещодавно опубліковане

Сьогодні, 17 травня, на 60 році життя передчасно пішла у засвіти старша секретарка Тернопільського міськрайонного суду Ольга Козачок....


Рубрика: , Опубліковано: о 11:34


Родина Інеси Сакалюк з Тернопільщини зберігає як реліквію чорні борщівські вишиванки своїх предків...


Рубрика: , Опубліковано: о 8:51


Раптово обірвалося життя студентки факультету філології і журналістики Тернопільського національного педагогічного університету ім. Володимира Гнатюка Оксани Олійник...


Рубрика: , , Опубліковано: о 19:02


Подружжя Ірина та Віталій Юзюки із Великодедеркальської громади Кременецького району, що на Тернопільщині, взяли на виховання двох діток - 12-річну дівчинку і 14-річного хлопчика...


Рубрика: , Опубліковано: о 15:00


«Контінентал Фармерз Груп» закінчила посадку картоплі та завершила посів ярих культур на своїх полях...


Рубрика: , , Опубліковано: о 13:02



Теми дня
17 Травня
15 Травня
14 Травня
13 Травня