Четвер, 16 травня 2024
• “Життя обірвалось, мов тоненька ниточка”. Раптово померла студентка тернопільського вишу • Подружжя з Кременеччини взяло на виховання двоє дітей • «Контінентал» завершив посів ярих культур та посадку картоплі • Що робити, якщо посвідчення УБД втрачене чи пошкоджене? • Як покарали суддю з Чорткова, який закрив справу щодо смертельної ДТП? • У Чортківській лікарні провели складну операцію на черепі в важкопораненого захисника • Вісім аварій, троє загиблих… За вихідні на Тернопільщині трапились смертельні ДТП • Найдорожчий лот – тубус із зображенням Чорткова. На Тернопільщині провели благодійний аукціон • Тернополянин був свідком аварії і потрапив під колеса іншого автомобіля • Єпископ і капелан о. Володимир Фірман отримав нагороду за волонтерство • «Привіт, позич гроші». Жінка з Тернопільщини втратила понад 12 000 гривень • Антонові назавжди 25 років, Віктору – 35. На Тернопільщині зустріли двох загиблих Героїв • На Тернопільщині розпочалась найбільша в Україні теренова гра «Гурби-Антонівці» • Переселенці відвідали музей та легендарний хутір на Тернопільщині • У Тернополі «вар’яти» презентують нову гумористичну програму • Господарство на Тернопільщині не використовує штучних добрив та хімікатів • Величезний великодній кошик встановили у Заліщиках • У Тернополі нацгвардійці поклали квіти до меморіалу жертвам сталінських репресій • Керівник амбулаторії у Тернополі підробляв документи для оформлення інвалідності • Смертельна аварія в Почаєві: велосипедист потрапив під колеса молоковоза
У Бережанах розпочалися зйомки фільму «Червоний. Без лінії фронту»

Автор: Опубліковано: 28 Лютого о 10:00 638


 «Не Бережани, а цілий тобі Голлівуд», — не стримують емоцій місцеві мешканці, котрі прийшли долучитися до історії творення кіно на Тернопіллі.


Данило Червоний — Микола Береза.

«Увага — тиша! Приготувалися, будемо знімати!..» З цими словами, а також із дзвоном розбитої символічної «кінотарілки» на Тернопілля прийшло Велике Кіно… Його кликали, чекали, до нього готувалися і ось — сталося! У суботу, 24 лютого, у Бережанах стартували зйомки фільму «Червоний. Без лінії фронту». Для скромного райцентру це вражаюче дійство — з розряду тих, про які ще онукам будуть розповідати. Отож, почнемо…

«Голлівуд» у Бережанах

На кілька днів центр Бережан поринув в минувшину. Колоритні панове та панянки у  «старосвітському» вбранні, стилізована під ярмарок 30-их років центральна площа Ринок, якою зрідка проїжджають вози, запряжені кіньми, та гуркотять ретроавтівки… Якби не окрики режисерів та клацання хлопавки-нумератора, тут почуваєшся цілком, немов у минулому столітті…

«Не Бережани, а цілий тобі Голлівуд», — не стримують емоцій місцеві мешканці, котрі прийшли долучитися до історії творення кіно на Тернопіллі. Хтось — як актор масовки, ще хтось як глядач чи «підтримуючий персонал», але осторонь не залишився ніхто!

Проте не бережанцями єдиними: участь у першому знімальному дні взяли голова Держкіно Пилип Іллєнко, голова тернопільської Кінокомісії Леонід Бицюра, режисер фільму Заза Буадзе, автор ідеї та сценарію Андрій Кокотюха, а також продюсери Володимир Філіппов та Андрій Суярко.

— «Червоний. Без лінії фронту» — це одна зі стрічок, які знімаються за підтримки Державного агентства України з питань кіно, — зазначив Пилип Іллєнко. —  Продовження (хоча насправді передісторія, так званий приквел) успішного фільму «Червоний». Для нас було важливо підтримати саме цю стрічку, яка розповідає про важливий етап української історії, про боротьбу за українську незалежність, —  те, що досі, на жаль, не знаходило належного втілення на українських кіноекранах…

Фото Володимира Неділька.
У кінокадрі — Площа Ринок.
Фото Володимира Неділька.

«Червоний» — це вже певний бренд, тому що попередній фільм успішно демонструвався у 2017 році, увійшовши до п’ятірки лідерів прокату серед українських прем’єр. Ми сподіваємося, що до нинішньої стрічки інтерес глядача буде ще більший.

— Ми йшли до цієї події майже два роки, займаючись популяризацією українського кіно, створюючи у місті елементи кіноінфраструктури  — Кінокомісію, кіномайстерню та кіношколу, — розповідає голова тернопільської Кінокомісії Леонід Бицюра, —  тож тішимося, що вдалося запросити до нас одну із найпотужніших продюсерських компаній, аби реалізувати зйомки повнометражного фільму. «Червоний. Без лінії фронту» — це наш перший потужний багатомільйонний проект, який потребує багатьох зусиль. Уже пропрацьовано локації для кінозйомок, які відбуватимуться не лише на Бережанщині, а й у самому Тернополі та Кременці, залагоджено організаційні питання.  Власне, це буде перший за багато років повноцінний повнометражний фільм, який будуть знімати на Тернопіллі, і хочеться, аби його побачили якомога більше українців…

У «Червоному» — навіть «гайдамака» Ярмола!

Олександр Ярмола (ліворуч) та мер Кременця Олексій Ковальчук ” у образах”.

Режисер фільму Заза Буадзе зізнається: — Я щасливий, що підготовчий період уже завершився, і нині ми беремося до справи.  Бережани — прекрасне місто, тут чудові люди, приємно, що і влада нас підтримує…  «Червоний. Без лінії фронту» — це «дотабірна» історія головного героя стрічки Данила Червоного. У його ролі — той же львівський актор Микола Береза, проте такого Данила глядачі ще не бачили! У першому фільмі ми показали його як  в’язня ГУЛАГу, а тут Данило — студент Кременецького ліцею. Не буду «спойлерити», але саме у Бережанах знімають одну з найголовніших сцен —  його першу «бойову ініціацію»…    У цій стрічці Данило Червоний пройде шлях від студента Кременецького ліцею до командира загону Української Повстанської Армії. На цьому шляху він зустріне кохання, здобуде перемоги, зіткнеться зі зрадою та виправить власні помилки.

Заза Буадзе зазначає, що у стрічці буде задіяно багато акторів із  театрів різних міст:  зі Львова та Івано-Франківська, Дніпра, Києва, Харкова, планується чимало акторських дебютів… Зокрема, кінодебют відомого співака – «гайдамаки» Сашка Ярмоли, який теж завітав цими днями до Бережан…

Письменник та сценарист Андрій Кокотюха розповідає, що якщо першу частину фільму «Червоний» знімали за його однойменним романом, то ситуація довкола  фільму «Червоний. Без лінії фронту» дещо інша: «Ми зараз не екранізуємо книгу —  її нема, вона буде написана постфактум на основі мого таки сценарію, коли вийде фільм. Роман «Червоний. Без лінії фронту» побачить світ одночасно з прем’єрою стрічки, запланованою на 2019 рік. Зрештою, персонаж Данила Червоного уже вийшов за рамки книги, він живе власним життям,  і нині ми бачимо його в різних іпостасях. У новому фільмі він тільки на початку свого шляху, і ще «наламає дров»… Ми намагаємося робити нашого персонажа героїчним, але при цьому даємо йому право на помилки…

Фільм називається «Червоний. Без лінії фронту», бо в той період, який він охоплює — з 1935 по 1945 рік, українці вели боротьбу за свою незалежність без чіткої лінії фронту, ведучи кругову оборону і від польських, і від німецьких, і від радянських окупантів…

Кіно «по-тернопільськи»: знімаються всі!

Олег Захарків у ролі поліціянта.

— Бережанські вулички вже з’являлися у кінокадрі: у 1994 та 95 роках тут знімали епізоди фільмів «Страчені світанки» та «Вишневі ночі» — розповідає заступник міського голови Бережан з гуманітарних питань Олег Захарків. — Проте «Червоний. Без лінії фронту» — наймасштабніший кінопроект для нашого регіону. Для масовки було задіяно понад 150 бережанців (а охочих потрапити у кадр було чи не вдвічі більше!) віком від 7 до 70 років. Навіть я долучився до кінопроцесу, знявшись у ролі поліцейського… Окрім того, місцеві мешканці активно допомагали знімальній групі зі збором унікального автентичного реквізиту, «вивуджуючи» з горищ та бабусиних скринь речі, які відповідають тому періоду, а бережанський майстер Ігор Крук виготовив снігові скульптури, що прикрасили площу Ринок. Для того ж, аби залити імпровізований каток у центрі міста, залучали і комунальні служби, і навіть МНС-івців… Зате місцеві дітлахи були подвійно щасливі: і на ковзанці накаталися, і у кіно знялися!.. Для бережанців зйомки фільму — це не лише захоплююча пригода, а й нагода подивитися на своє місто новими очима. Відновити практично поруйновану кіноінфраструктуру міста (на всі Бережани нині — жодного діючого кінотеатру!), бережливо ставитися до нашої історичної спадщини… Скажімо, на Бережанщині  у селі Слов’ятин є музей національно-визвольної боротьби, розташований просто неба, серед експонатів якого — три облаштовані підземні бункери, підстаршинська школа УПА… Я дуже сподіваюся, що коли знімальна група повернеться сюди влітку, зйомки відбуватимуться і тут. Бо ж «Червоний» — це ширше, ніж художній твір, це наш спільний наратив,  наша історія…


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , ,

Нещодавно опубліковане

Раптово обірвалося життя студентки факультету філології і журналістики Тернопільського національного педагогічного університету ім. Володимира Гнатюка Оксани Олійник...


Рубрика: , , Опубліковано: о 19:02


Подружжя Ірина та Віталій Юзюки із Великодедеркальської громади Кременецького району, що на Тернопільщині, взяли на виховання двох діток - 12-річну дівчинку і 14-річного хлопчика...


Рубрика: , Опубліковано: о 15:00


«Контінентал Фармерз Груп» закінчила посадку картоплі та завершила посів ярих культур на своїх полях...


Рубрика: , , Опубліковано: о 13:02


Посвідчення учасника бойових дій — це документ, який підтверджує статус ветеранів війни та інших осіб, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"...


Рубрика: , Опубліковано: о 10:00


Вища рада правосуддя покарала суддю з Тернополя доганою та позбавили його доплат до зарплати. Цей служитель Феміди у 2021 році не притягнув до відповідальності п’яного водія, який їхав на авто зі швидкістю 152-172 кілометри на годину та насмерть збив жінку. Суддя не вважає, що вчинив неправильно. Через місяць після рішення ВРП, він пішов у почесну відставку та тепер буде довічно жити за бюджетні кошти...


Рубрика: , , Опубліковано: о 15:22



Теми дня
15 Травня
14 Травня
13 Травня