П’ятниця, 30 вересня 2022
• Пізнаймо одні одних: українці – в Сувалках, поляки – в Тернополі • «Антитіла»: пів року – на фронті • Кризова кімната – для постраждалих від насильства • Дбаємо про своїх військових на передовій • Благодійники з Європи підтримують лікарні Тернополя • «Сьомий місяць печу перемогу» • Сергій Надал: «Дякую тернополянам за те, що наше місто стало другим домом для десятків тисяч жертв московської агресії» • «З вірою в перемогу»: велопробіг на Теребовлянщині • Плетуть сітки і вчать… англійську мову • «Пташка», «Мішаня» і «Лемко» – на волі! • Свято української пісні та гумору: в Тернополі відбудеться концерт Степана Гіги та гурту «БУДЬМО» • Триває збір коштів на автівку для воїнів ЗСУ 24 бригади • «Вітер На-Дії»: українська молодь зустрілася в Кракові • Передачі захисникам із Тернополя — в найгарячіші точки • Діти і війна: як подолати травми • У Тернопільській громаді живуть понад 28 тисяч переселенців • У Тернополі готуються до початку опалювального сезону в умовах воєнного стану • Клатчі для леді – за донати • З фронту – до шлюбу • Наталія Фаліон та гурт «Лісапетний батальйон» відсвяткують 30-річчя на сцені благодійним концертом у Тернополі
Сергій Надал: «Нардепи під тиском громад зробили крок до розблокування теплокомуненерго. Чекаємо подальших дій»

Опубліковано: 23 Червня о 12:12 18


Верховна Рада прийняла у першому читанні законопроєкт, що розблоковує роботу підприємств теплокомуненерго і дозволяє підготуватися комунальникам до зими.


Що відбулося?
ВРУ підтримала у першому читанні доопрацьований законопроєкт 3508-д, яким пропонується механізм реструктуризації боргів підприємств теплокомуненерго. Ухвалення цього законопроєкту вже більше року домагаються територіальні громади.
Зокрема, про необхідність ухвалення даного законопроєкту не раз звертали увагу міський голова Тернополя Сергій Надал і Асоціація міст України. Очільник Тернополя наголошував, що люди повинні мати доступні тарифи на гарячу воду і опалення, а уряд має виконувати свої обов’язки перед громадами, зокрема, знайти механізм, що покриває різницю від підвищення ціни на газ для комунальників.
“Приймаючи рішення про запровадження “ринку”, держава мала б компенсувати громадам різницю між ринковою ціною газу і тією, що закладена у тарифі, або ж передати громадам додаткові джерела надходжень, щоб ми могли самостійно платити за подорожчання газу”, — аргументовано заявляв Сергій Надал.
Отож, нарешті, хоч у першому читанні, але законопроєкт ухвалено. Він, зокрема, передбачає:
– скасування нарахованих штрафних санкцій або пені на заборгованість, що виникла після 1 травня 2020 року.
– дозвіл на реструктуризацію заборгованості ТКЕ на
5 років;
– заборону на нарахування пені з боку постачальників природного газу щодо категорії населення.
Саме такі вимоги ставила Тернопільська міська рада у своєму зверненні до керівництва ВРУ, уряду і “Нафтогазу” 28 травня цього року.
Чому це важливо?
У разі ухвалення згаданого закону в цілому це матиме лише позитивні наслідки, адже таким чином буде забезпечено належні умови для нормальної роботи підприємств теплокомуненерго, а саме: гарантуватиме гаряче водопостачання, проведення необхідних ремонтних робіт та належну підготовку до опалювального сезону 2021-2022.
Принагідно варто зауважити: у Тернополі місцева влада тривалий час стримувала тарифи на гарячу воду і тепло, попри зростання ціни на газ. Фактично територіальна громада покривала різницю між реальною ціною на газ і тією, що закладена у тарифі для населення. Уряд мав знайти компенсаційний механізм. Бо саме уряд реально регулює тарифи на тепло для населення через НКРЕКП.
Щодо Тернополя, то він сьогодні належить до найбільш енергоефективних міст України. Протягом останніх років у місті проведені масштабні роботи із термомодернізації житлового фонду, що дозволило на 20 % скоротити споживання газу і на 40 % — електроенергії. Цей “запас міцності” і дозволяв місту стримувати тарифи.
Що було раніше?
Раніше на цю проблему постійно звертав увагу міський голова Тернополя Сергій Надал, наголошуючи, що борги теплокомуненерго перед “Нафтогазом” виникли внаслідок урядових рішень:
– З 20 травня ц.р. уряд припинив регулювання цін на газ для теплокомунальних підприємств, а відтак “Нафтогаз” підвищив ціну на газ комунальникам на третину. Крім того, газовий монополіст вимагав авансових платежів і погрожував відключенням міст від гарячої води.
– Борг комунальників перед “Нафтогазом” сформувався два роки тому. Тоді уряд почав суттєво підвищувати тарифи на газ, але забороняв підвищувати тарифи на тепло і гарячу воду для кінцевого споживача. Різницю покривали за рахунок місцевих громад.
– У лютому 2021 року уряд зобов’язався покрити різницю між ринковою ціною газу і тією, що була закладена у тарифі на тепло для населення. Про це йдеться у меморандумі, укладеному між Кабінетом Міністрів та Асоціацією міст України, однак уряд не вжив жодних заходів.
– Газовий монополіст скористався ситуацією і підвищив ціну на газ для комунальників. Через це міста змушені були відключати гаряче водопостачання, щоб хоч якось зберегти інфраструктуру.
Тепер у Верховній Раді визнали, що частина боргів комунальників перед “Нафтогазом” напряму пов’язана з недоліками державного регулювання. Саме їх і покликаний усунути законопроєкт 3508-д.


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Нещодавно опубліковане

У рамках Програми транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна 2014-2020» Тернопільська міська рада завершила реалізацію проєкту «Пізнаймо один одного: українці — в Сувалках, поляки — в Тернополі» спільно із закордонним партнером — Публічною бібліотекою імені Марії Конопницької в Сувалках (Підляське воєводство, Польща)...


Рубрика: , , Опубліковано: о 10:34


Артисти рок-гурту несуть службу як стрільці-парамедики і волонтерять...


Автор: Рубрика: , , Опубліковано: о 9:51


26 вересня міська організація Товариства Червоного Хреста передала у кімнату кризового реагування для громадян, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі, електротовари та товари першої необхідності. Таку ініціативу вдалося реалізувати завдяки проєкту, який написали учасники Товариства Червоного Хреста «Ми хочемо ваш світ зробити кращим» та в рамках програми «BraVo», яка спрямована на розвиток місцевих організацій та волонтерства...


Опубліковано: о 10:00


«Допомогу армії від Тернополя» отримали українські захисники на донецькому та дніпропетровському напрямках...


Рубрика: , Опубліковано: о 9:35


Від благодійників із Німеччини та Польщі надійшла гуманітарна допомога для Тернопільської комунальної міської лікарні №2...


Рубрика: , , Опубліковано: о 8:32Теми дня
30 Вересня
29 Вересня
28 Вересня
Курс валют на портале banker.ua
banker.ua
Відео